İnşaat İşçisi Mesleği MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğuna İlave Edildi

İnşaat İşçisi Mesleği MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğuna İlave Edildi
11 Kasım 2018 tarihli ve 30592 sayılı Resmî Gazete’de Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ yayımlanarak MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 81’den 117’ye çıkartılmıştır. Resmî Gazete’de yayımlanan Tebliğ ile 36 meslekte daha MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu getirilmiştir
Tebliğde inşaat sektörüne yönelik 16UY0253-2 İnşaat İşçisi mesleği yer almaktadır. Bundan böyle şantiyelerde mesleki yeterlilik belgesi sahibi olmayan işçiler tebliğin yayım tarihi olan 11 Kasım 2018 tarihinden itibaren 12 ay sonra çalıştırılamayacaktır.
Türkiye MYM inşaat işçisi tarafından mesleki yeterlilik belgesi veren akredite kuruluştur.
Türkiye MYM tarafından yürütülen sınav ve belgelendirme faaliyetlerinde böylelikle 18 meslek zorunluluk kapsamına dahil olmuştur.
Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşlarınca yapılan sınavlarda başarılı olan adayların belge masrafı ve sınav ücretleri devlet tarafından karşılanmaktadır.

Tebliğe Ulaşmak İçin Tıklayınız

ŞEHİT MUSTAFA DOĞAN CAD. 719. SOK. NO: 3 YILDIZEVLER MAHALLESİ, ÇANKAYA - ANKARA
T: 0 312 441 43 72 F: 0 312 442 61 85 ∙ turkiyemym@turkiyemym.org.tr
Belge yenileme için - belge@turkiyemym.org.tr

© Türkiye MYM, 2018 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.

Merkezimiz MYK Tarafından Ulusal Yeterliliklere Göre, TÜRKAK Tarafından TS EN ISO/IEC 17024 Standardına Göre,
Akredite Edilerek Sınav ve Belgelendirme Yapmakla Yetkilendirilmiştir.
Veri Politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca Aydınlatma Metinleri web sitemizde yayınlanmıştır. Ayrıntıları İnceleyin
X